Biuletyn Informacji Publicznej Centrum Nauki Kopernik

A A A

Centrum Nauki Kopernik to instytucja kultury, mogąca prowadzić badania naukowe. Jej misją jest inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

W Koperniku znajduje się ponad 400 interaktywnych eksponatów, zgromadzonych na  wystawach. Umożliwiają one zwiedzającym samodzielne przeprowadzanie eksperymentów, a przez to poznanie i doświadczenie zjawisk oraz praw rządzących światem. Centrum to także planetarium, 4 laboratoria edukacyjne, Majsternia, Teatr RobotycznyTeatr Wysokich Napięć. W instytucji odbywają się liczne warsztaty, spotkania, wykłady, pokazy naukowe, koncerty oraz wydarzenia specjalne. Rocznie odwiedza ją ponad milion osób.

Przy Koperniku działa również centrum konferencyjne, w którym odbywają się ważne wydarzenia polityczne, gospodarcze, naukowe, technologiczne i społeczne.

Centrum Nauki Kopernik działa od listopada 2010 roku. To jeden z największych w Europie interaktywnych ośrodków komunikacji naukowej. Jest członkiem Europejskiej Sieci Centrów i Muzeów Nauki (ECSITE ), Association of Science – Technology Centers (ASTC) oraz Porozumienia Społeczeństwo i Nauka (SPiN).
 

Centrum Nauki Kopernik jest instytucją kultury powołaną i finansowaną przez: Miasto Stołeczne Warszawa, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Edukacji Narodowej.


Informacje o działaniach programowych Centrum Nauki Kopernik są dostępne na stronie: 
http://www.kopernik.org.pl
 
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 
00-390 Warszawa
e-mail: info@kopernik.org.pl

22 596 4 100- INFOLINIA
Nr w Rejestrze Instytucji Kultury: 2/06
NIP: 701-002-51-69
REGON: 140603313 

 

Centrum Nauki Kopernik w interpretacji artystów z firmy Platige Image: 

Data publikacji: 14.05.2013

Opublikowane przez: Marta Tychmanowicz (Administrator)

Data modyfikacji: 24.01.2019

Zmodyfikowane przez: Robert Kucharski