Biuletyn Informacji Publicznej Centrum Nauki Kopernik

A A A

Przygotowanie 4 tekstów ekspozycyjnych o tematyce rowerowej.

Objętość tekstów od 600 do 1200 znaków.

 

Wymagane doświadczenie: Udokumentowane doświadczenie w pisaniu tekstów o tematyce sportowej, w szczególności związanej ze sportami rowerowymi.

Wymagany termin realizacji zamówienia: do 24.08.2020

Przykładowy tekst ekspozycyjny:

„Ciekawym spojrzeniem na rower jest ewolucja jego koła. Dwoma największymi problemami, z jakimi musieli się zmierzyć konstruktorzy, były potrzeba zwiększenia prędkości jazdy oraz ograniczanie towarzyszących jej wstrząsów. Przez pierwsze dziesięć lat od wynalezienia rowery nie posiadały żadnego mechanizmu pochłaniania drgań. Ich angielskie przezwisko „boneshaker” wzięło się stąd, że potrafiły solidnie wytrząść kości.

W drugiej połowie XIX w. konstruktorzy bicykli próbowali pokonać oba te wyzwania jednocześnie: wyposażyli rower w duże koło, które łatwiej pokonywało dziury w drodze, a jednocześnie pozwalało na osiąganie większych prędkości. Pod koniec XIX w. John Boyd Dunlop stworzył oponę pneumatyczną – pusta w środku opona wypełniona sprężonym powietrzem podnosi komfort jazdy rowerem i samochodem po dziś dzień. Konstruktorzy kół wciąż wynajdują nowe rozwiązania tych samych problemów: lżejsze koła, które skuteczniej „przecinają” powietrze, oraz pochłaniają wstrząsy.”

Kryterium wyboru oferty- cena 80%.
Doświadczenie – 20%

Wymagany termin realizacji zamówienia: do 24.08.2020

Czas składania ofert: 31.07-4.08.2020

Oferty wraz z wykazem doświadczenia proszę kierować bezpośrednio na adres: pawel.wojcik@kopernik.org.pl