Biuletyn Informacji Publicznej Centrum Nauki Kopernik

A A A

Misją instytucji kultury Centrum Nauki Kopernik jest inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Realizujemy to m.in. za pomocą sześciu interaktywnych i interdyscyplinarnych wystaw stałych z blisko 450 eksponatami. Są to: Korzenie cywilizacji, Bzzz!, RE: generacja, Strefa światła, Człowiek i środowisko, Nowy świat w ruchu. W Koperniku znajdują się także: planetarium Niebo KopernikaTeatr RobotycznyTeatr Wysokich Napięć, Majsternialaboratoria chemiczne, fizyczne, biologiczne oraz pracownia robotyczna. Organizujemy m.in. pokazy, warsztaty i debaty. W naszych działaniach pokazujemy wzajemne inspiracje sztuki i nauki.

Przy Koperniku działa Centrum Konferencyjne Kopernik, w którym odbywają się ważne zdarzenia polityczne, gospodarcze, naukowe, technologiczne i społeczne.


Kopernik działa od listopada 2010 roku, gdy otworzyliśmy pierwszą część ekspozycji. Do końca 2011 roku udostępniliśmy wszystkie elementy naszej oferty stałej, czyli wystawy, planetarium i laboratoria. Jesteśmy jednym z największych w Europie interaktywnych ośrodków komunikacji naukowej. Aktywnie działamy w Europejskiej Sieci Centrów i Muzeów Nauki ECSITE skupiającej ponad 400 podobnych instytucji ze starego kontynentu. 
Rocznie odwiedza nas ponad milion osób.
 

Centrum Nauki Kopernik jest instytucją kultury powołaną i finansowaną przez: Miasto Stołeczne Warszawa, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Informacje o działaniach programowych Centrum Nauki Kopernik są dostępne na stronie: 
http://www.kopernik.org.pl
 
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 
00-390 Warszawa
e-mail: info@kopernik.org.pl

22 596 4 100- INFOLINIA
Nr w Rejestrze Instytucji Kultury: 2/06
NIP: 701-002-51-69
REGON: 140603313 
 

 

Centrum Nauki Kopernik w interpretacji artystów z firmy Platige Image: 

Data publikacji: 14.05.2013

Opublikowane przez: Marta Tychmanowicz (Administrator)

Data modyfikacji: 12.07.2016

Zmodyfikowane przez: Joanna Gardzińska